Home Aktuality
Aktuality PDF Tisk Email

 

 

SUPERSTAR – KARNEVAL 2019

V pondělí 4. 3. 2019 prožily děti ze školní družiny zábavné karnevalové odpoledne spojené s populární soutěží Superstar. Talentové soutěže se letos zúčastnili žáci ze všech oddělení a výběr písniček byl opravdu pestrý. V porotě, ve funkci předsedy, zasedala naše milá zástupkyně školy Kamila Sedláčková spolu s vychovatelkami I. Musilovou a J. Mlčochovou a nebylo jim vůbec co závidět. Všichni zpěváci totiž byli naprosto úžasní. S výběrem vítězů nakonec pomohla paní učitelka Waniausová, naše expertka přes zpěv J. Na třetím místě se umístila Sára Gottwaldová, Natálie Koutková, Melissa Petrová a Bára Letovancová s písničkou „Boky jako skříň“. Dále Petr Navrátil s písní „Kočka leze dírou“ a trio Jiří Slezák, Lukáš Cvešper a Joshua Starzyk s písní „Okolo Frýdku cestička“. Na druhém místě se umístily děvčata Míša Sluková, Lucie Slezová, Nikola Lobodasová a Tereza Hejčová, které se předvedly s písní „Voda, voděnka“ spolu s Tondou Kristem a jeho „Hlídačem krav“. Největší potlesk si však zasloužila svým profesionálním vystoupením Kristýnka Bernátková s písní „Čížečku, čížečku“ a bezkonkurenčně obsadila první místo. Následovalo představení jednotlivých oddělení ŠD, které měly připravené krátké programy. Poté už nezbývalo nic jiného, než si zbytek odpoledne užít veselým dováděním za rytmu hudby.

 

 

 

 

 

Malí stavitelé

 V jednotlivých odděleních školní družiny proběhla soutěž, ve které si děti mohly vyzkoušet, jaké to je být architektem. Malí stavitelé popustili uzdu své fantazii a vytvořili opravdu krásná díla. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii ŠD.

ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU – 2018

Již tradičně jsme se školní družinou zdobili vánoční stromeček na prostějovském náměstí a společně se tak nechali unést kouzlem Vánoc. Letos ve znamení veselých skřítků z šišek. Snad krása stromečku potěší i všechny kolemjdoucí a navodí jim tu pravou sváteční a pohodovou náladu.

                                                                                                                 Jitka Fialová

HALLOWEENSKÝ KARNEVAL

 Druhý listopadový den si i v naší zemi připomínáme svátek všech zesnulých. Tento den nazýváme též „Dušičky“. V anglicky mluvících zemích Halloween. Ve školní družině jsme si o rozdílech a významech obou svátků povídali a společně jej oslavili. Některé děti si masky vyrobily, jiné donesly z domova a po obědě se už nedočkavě převlékly za různá strašidla. Místo dětí jsme tak měli v družině čarodějnice, strašidla, duchy, mumie, pavouky a jiné příšerky, pro které byly v jednotlivých odděleních přichystány úkoly. Nakonec se všechna stvoření sešla ke společnému dovádění za zvuků strašidelné hudby…

 

                                                                                               Jitka Fialová


 

 PO STOPÁCH LESNÍCH SKŘÍTKŮ

Děti z prvních tříd se ve školní družině zúčastnily zábavného odpoledne plného úkolů a soutěží. Akci s názvem PO STOPÁCH LESNÍCH SKŘÍTKŮ, která je součástí projektu pro ŠD „Význam stromů pro naši planetu“ pro ně připravila paní učitelka Iva Procházková s pomocí žáků 9. A + 8. B. Na několika stanovištích děti plnily různé úkoly. Rozpoznávání šišek, bukvic a kaštanů pomocí hmatu, určování věcí, které nepatří do lesa nebo která zvířata v lese žijí. Prvňáčci objevovali strukturu stromů a mohli také vyzkoušet, jak daleko doskočí zajíc nebo srnka. Další oblíbenou aktivitou bylo malování na chodník.

                                                                                                   Jitka Fialová 

 

100. VÝROČÍ VZNIKU ČSR                                                                                                                     

 V letošním roce si i Muzeum a galerie v Prostějově připomíná 100. výročí založení Československé republiky a my jsme tam samozřejmě nesměli chybět. Jedna z oslav se konala 16. 10. 2018 na nám. T. G. Masaryka. Děti si prohlédly historickou techniku z dob první republiky, automobily a legendární hasičskou stříkačku. Na zpáteční cestě jsme si připomněli památku Jiřího Wolkera a společně se u jeho sochy vyfotili.

                                                                                                                       Jitka Fialová
ŠKOLNÍ DRUŽINA MÁ TALENT

 Každý z nás něco umí, každý z nás něco dovede. Někdo zpívat, druhý malovat, třetí třeba tancovat... V jednotlivých oddělení školní družiny proběhlo vyhledávání talentů a pilování dovedností. V den „D“ potom odborná porota složená z naší skvělé paní zástupkyně Kamily Sedláčkové, vychovatelky Mlčochové a nadané žačky naší školy Magdaleny Žvátorové měla z čeho vybírat a hlavu jsme měli zamotanou i my ostatní - diváci, kteří jsme se taktéž mohli zúčastnit hlasování. Vyhlášení výsledků proběhlo ve slavnostní náladě a potleskem se opravdu nešetřilo....

 

                                                                                                 Jitka FialováVELIKONOČNÍ PEČENÍ PERNÍČKŮ

O tom, že celá škola krásně voněla a děti ze školní družiny se skvěle bavily, není pochyb… Válení těsta, vykrajování a samotné pečení nám zabralo celé odpoledne. Všichni jsme si to náležitě užili a po perníčcích se jen zaprášilo.

                                                                             Jitka Fialová 

 

 

ZDOBENÍ VELIKONOČNÍHO STROMEČKU

Jako každým rokem se naše školní družina účastní zdobení velikonočního stromečku na náměstí T. G. Masaryka. Náš stromeček k příležitosti uvítání jara tentokrát ozdobila veselá sluníčka. Na jejich výrobě se podílela všechna oddělení ŠD.

                                                                                                     Jitka Fialová 

SOUTĚŽ V DESKOVÝCH A SPOLEČENSKÝCH HRÁCH

Ve školní družině jsme si jedno odpoledne zpříjemnili soutěží v deskových a společenských hrách. Ve hře bylo nejen „Pexeso, Mikádo, Člověče nezlob se“ ale i oblíbená hra „Umí prase létat“… Děti hrály s velkým nadšením a bojovaly do poslední figurky. Vítězové byli oceněni diplomem, sladkou odměnou a pochvalou za účast.

                                                                                               Jitka Fialová 

NEJKRÁSNĚJŠÍ SNĚHULÁK

Mezi nejkrásnější zimní radovánky patří kromě koulování, co jiného, než stavění sněhuláků. Sněhové podmínky však nebyly ideální, a tak jsme se s touto situací rozhodli popasovat po svém. Děti ze školní družiny si sněhuláky vytvořily podle své fantazie a můžete si je prohlédnout v naší fotogalerii. Schválně, který z nich se líbí právě Vám?

 

                                                                     Jitka Fialová

 
VÁNOČNÍ KONCERT

Předvánoční čas se dětem ze školní družiny rozhodli obohatit zpěváčci ze souboru LIŠKY Z MELANTRIŠKY pod taktovkou paní učitelky Waniausové a taneční soubor ZUMBY A AEROBIKU pod vedením paní učitelky Švancarové. Společně připravili úžasné vystoupení. Mohli jsme vidět muzikál KARKULKA z pohádky Tři bratři a posechli jsme si spoustu vánočních písniček a koled. Malé tanečnice skvěle obohatily sváteční odpoledne a v závěru koncertu se už v rytmu ZUMBY vlnili úplně všichni...                                                                                                  


VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

Vůně perníčků, tóny a zpěv koled...tato příjemná a sváteční atmosféra panovala na vánočních dílničkách. Děti si v jednotlivých odděleních mohly vyrobit dárečky pro své milované v podobě přáníček, andělíčků a lucerniček, které vyráběly s láskou a nadšením...

                                                                                                Jitka Fialová 

 

 

 

 

PÍSNIČKOVÁ ABECEDA

Interaktivní hudební představení s živou hudbou plné krásných písniček od autorů Svěrák a Uhlíř obohatilo podzimní program školní družiny. Talentovaný muzikant Marek Soldán žijící v Plumlově připravil pro děti krásný program a v pochmurném listopadovém odpoledni rozezpíval doslova celou družinu. Ke každé písni byl přiřazen „úkol“ tak, aby se děti aktivně zapojily. Zábavnou formou s použitím obrázků a krátkého motivačního příběhu byli malí posluchači seznámeni s ústředním motivem písně. Součástí programu bylo i stručné představení hudebního nástroje, v tomto případě akustické kytary.

                                                                                          Jitka Fialová


 

 

HALLOWEEN

 Ve čtvrtek 2. listopadu se děti ze školní družiny proměnily v duchy, čarodějnice, kostlivce a jiná strašidla, která oslavila oblíbený svátek Halloween. Nejprve si děti ve svých družinách zasoutěžily. Náročné disciplíny zvládly všechny příšery na jedničku a čekala je za to sladká odměna. Báječné odpoledne jsme ukončili společnou diskotékou s tóny strašidelné hudby a veselou náladou...

 

                                                                                            Jitka Fialová
ROZLOUČENÍ

Na závěr školního roku si naše vychovatelky ve spolupráci se školní jídelnou (tímto moc a moc děkujeme) připravily již tradiční rozloučení s družinkou, které proběhlo na školním dvoře. Slavnostní slunečné odpoledne, bohatě prostřené stoly prohýbající se pod tíhou ovoce, zeleniny a zdravého mlsání... k tomu hudba , tanec, volná zábava... a nejenom to. Dětem, které po prázdninách již nebudou družinu navštěvovat byly předány pamětní listy. My ostatní se těšíme na další školní rok a příjemně strávená odpoledne se spolužáky...

                                                                                            Jitka Fialová

 

DĚTSKÉ HRÁTKY

 

Zábavné a ztřeštěné soutěže všeho druhu byly 27. června na programu školní družiny.

Děti měly možnost poměřit síly a upevnit vztahy se spolužáky při soutěžení v týmu. V okolí školního dvora se proto celé odpoledne ozýval dětský smích a křik při povzbuzování kamarádů. Báječné odpoledne bylo zakončeno vyhlášením vítězů. Protože ale nebylo poražených, sladkou odměnu si odnesli úplně  všichni. 

 

                                                                                                      Jitka FialováVIDA CENTRUM BRNO

Konečně jsme se dočkali a v pondělí 12. června se 32 dětí ze školní družiny spolu s vychovatelkou Musilovou a Fialovou vydalo vstříc vědě a zábavě. Hlavním programem poznání byly barvy a jejich svět. Jak se ve světle skládají barvy? Z čeho se vyrábí barvy na malování? Jak vnímá barevné spektrum lidské oko a jak hmyz? To vše a mnohem víc jsme se dozvěděli ve VIDA MORAVIAN SCIENCE BRNO. Na vlastní kůži si mohly děti vyzkoušet zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku. Ti největší odvážlivci dokonce ochutnali šmoulí zmrzlinu vyrobenou z dusíku. Snad výlet probudil v dětech zvídavost a touhu dozvědět se ještě víc...

                                                                                                                 Jitka Fialová


 

DEN DĚTÍ S KNIHOVNOU

 Městská knihovna každým rokem pořádá DEN DĚTÍ VE SMETANOVÝCH SADECH. Letos se této slávy zúčastnily děti z prvního a druhého oddělení školní družiny. Skákání na balonech, házení kroužků, hádání zvířat, poznávání věcí, lovení šnečích ulit a kreslení inkoustem... to všechno si mohli malí soutěžící vyzkoušet. Sadem se nesl dětský smích a příjemná atmosféra pohltila opravdu každého. Sladkosti a různé odměny si na zpáteční cestě do školy nesly všechny děti.

 

                                                                                                                          Jitka Fialová
HONBA ZA POKLADEM

Děti ze školní družiny se vydaly na pohádkový výlet. Plnily úkoly a kvízy, které  po cestě nacházely. Ukrytý poklad nebylo vůbec jednoduché najít, ale díky bystrosti a spolupráci se nakonec všichni mohly podělit o různé sladkosti.

                                                                                                                      Jitka Fialová

 DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

Jarní sluníčko vylákalo děti ze školní družiny na dopravní hřiště. Zde jsme se formou zábavy učili správnému chování na silnici, dodržování dopravních předpisů a značek. Po krátkém úvodním poučení děti osedlaly kola, koloběžky a motokáry a s odvahou a nadšením se vydaly na vlastní pěst řešit dopravní situace. A když náhodou někomu došlo palivo, mohl si jít odpočinout na lanáček nebo trampolínu.

 

                                                                                                               Jitka Fialová
ČASOPIS PRO MAMINKU

Děti ze školní družiny si vyzkoušely práci redaktora a pro svoje maminky navrhly vlastní časopis. Stránky obsahovaly krásné básničky, obrázky, spoustu srdíček a receptů na lásku.

Obdarovaným maminkám se po jeho přečtení jistě rozzářil úsměv a ukápla i slzička dojetí. 

 

PŘÍBĚH VODY MÁ VÍTĚZE!

Výtvarné soutěže PŘÍBĚH VODY se zúčastnilo 95 kolektivů z jedenapadesáti škol v okrese Olomouc, Prostějov a Zlín, kde působí MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s. jako dodavatel vodohospodářských služeb.  Z naší školy malovaly děti od paní vychovatelky Musilové a Fialové. V pátek 7. dubna se sešla porota v popředí s uměleckým malířem městského divadla Zlín Zdeňkem Eliášem, aby vybrali to nejkrásnější dílo. Vítězkou se stala žákyně naší školy - Tina Pivoňková z 2. odd. školní družiny, jejíž  obrázek představuje koloběh vody v přírodě. Děti měly za úkol malovat příběh vody – jak Honzík zjistil, odkud se dostane čistá voda do kohoutku od Kateřiny Gančaříkové.  „Naše“ Tina měla ten nejkrásnější obrázek a ve velké konkurenci se umístila na úžasném prvním místě. Hlavní cenou je výlet pro celý kolektiv. Děti, které se do soutěže zapojily se tak společně vydají na návštěvu VIDA MORAVIAN SCIENCE CENTRE v Brně. Tině za skvělý úspěch moc a moc gratulujeme.
NÁVŠTĚVA HVĚZDÁRNY

V pátek 21. 4. jsme se školní družinou navštívili HVĚZDÁRNU. Dozvěděli jsme se tam mnoho zajímavého o vesmíru a sluneční soustavě. Zodpovězeno bylo také množství dotazů a měli jsme možnost si i prakticky ukázat proč se nemáme dívat obyčejným dalekohledem do Slunce, proč se střídá den a noc, a proč se planetám říká trpaslíci a obři. Nejvíce ze všeho však děti zaujalo pozorování oblohy z dalekohledů.

 

 

 

 

 

ZDOBENÍ VELIKONOČNÍHO STROMEČKU

Prvním poslem blížících se Velikonoc se stalo pět desítek stromečků okolo náměstí T. G. Masaryka. Náš stromeček k příležitosti uvítání jara zdobí vyfouknutá vajíčka a pestrobarevní ptáčci z vlny. Na jejich výrobě se podílela všechna oddělení školní družiny a děti si výrobu ozdob patřičně užily. 


 

 

 

VELIKONOČNÍ DÍLNY

Ve středu 12. 4. 2017 proběhly ve školní družině VELIKONOČNÍ DÍLNY, kterých se zúčastnily děti ze všech oddělení. Dílny probíhaly v příjemné předsváteční atmosféře a děti si za pomoci vychovatelek vyrobily a odnesly spoustu pěkných dekorací. Zároveň si při zdobení procvičily jemnou motoriku, zapojily svou fantazii a hlavně měly radost ze své práce.
MAŠKARNÍ KARNEVAL

Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselí masopustu. A tak i my ve školní družině jsme se začali připravovat na  maškarní karneval. Při úvodní promenádě se představily různé pohádkové a nadpřirozené bytosti. Tančilo se a soutěžilo a po každé aktivitě čekala na soutěžící sladká odměna. 


 

SUPERSTAR

Při příležitosti maškarního karnevalu proběhla ve školní družině  i pěvecká soutěž Superstar. Mohly se jí zúčastnit všechny děti, které se nebály zazpívat před velkou porotou a publikem dětí z ostatních oddělení. Pěvecké klání nebylo vůbec jednoduché a porota měla co dělat, aby rozhodla spravedlivě. Asi proto bylo prvních, druhých a třetích míst hned několik.

 

 

 

VALENTÝNSKÉ TVOŘENÍČKO 

I v naší školní družině slavíme Valentýna, svátek nejen zamilovaných, ale vlastně všech, kteří se mají rádi. Děti si hodně povídaly o lásce, rodině, kamarádech a svým nejbližším vyráběly krásná valentýnská přáníčka a lucerničky, které jistě vykouzlily nejeden úsměv na tvářích a zahřály u srdíčka.  

STOLOVÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Jídlo je nepostradatelnou součástí našeho života a pro mnohé z nás patří k nejoblíbenějším činnostem :-). Proč si tedy tento obřad nevychutnat se vším všudy? Dbát zásadám správného stolování by mělo být pro každého z nás samozřejmostí. Proto se i my vychovatelky snažíme ve školní jídelně vést děti z družinky k tomu, aby dodržovaly určitá pravidla. SOUTĚŽ VE STOLOVÁNÍ je pro děti nejen motivací, ale i zábavnou formou učení správných stravovacích návyků. Pravidelně ji zařazujeme do programu ŠD a výsledky jsou opravdu znát...
PUZZLEMÁNIE

Ve čtvrtek 26. 1 2017 propukla ve školní družině PUZZLEMÁNIE. Nadšené děti si tak mohly procvičit logické myšlení, paměť, postřeh, rychlost i spolupráci ve dvojicích. Soutěžilo se ve třech kategoriích - první, druhá a třetí třída. Šance na umístění byla tedy velice vysoká. V první kategorii se na prvním místě umístila Pavlína Soldánová a Dominika Melounová, druhé místo obsadila dvojice Patrik Neier a Klára Albrechtová a na třetím místě byla Adriana Gorogová s Laurou Smékalovou. Za druhé třídy zvítězil Šimon Filip Hubáček a Adéla Zdráhalová, druhé místo získal Petr Novotný s Amálií Škopovou a krásné třetí místo čekalo na Kláru Jančíkovou a Izabelu Nicod. Ve třetí kategorii se ve vyrovnaném souboji na první místo probojovala dvojice Sofie Tošková a Natálie Jurníková, druhé místo obsadila Tina Pivoňková a Zuzana Všetičková a třetí místo (doslova o puzzle) společně ukořistili Vojtěch Mézl a Ondřej Dokoupil. Všem výhercům gratulujeme, všem zúčastněným dětem děkujeme a těšíme se na další kolo soutěže.

 

 

 

 

 

ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Děti ze školní družiny se i letos zúčastnily zdobení vánočního stromečku na prostějovském náměstí. Výroba ozbob z pomerančové kůry pro ně byla zábavou a radostí. Není tedy divu, že náš stromeček patří k těm nejkrásnějším a bude rozdávat radost všem kolemjdoucím po celé Vánoce.

 

 

HALLOWEEN VE ŠD

I ve školní družině se děti občas chtějí bát, a proto se jedno odpoledne děti včetně vychovatelek proměnily ve strašidla, čarodějnice, duchy a různé jiné příšerky. Všichni si užily zábavné strašidelné odpoledne plné písniček, tance, soutěží a her...
BLÍŽ PŘÍRODĚ

22. 9. 2016

„MALUJ A BUĎ BLÍŽ K PŘÍRODĚ“ této výzvy se chopily děti ze ŠD a pod vedením vychovatelek malovaly biokoridor Hloučela. Soutěž probíhala v loňském školním roce, ale její vyhodnocení bylo až nyní. Na prvním místě se umístila žákyně naší školy Zuzanka Všetičková z 2.oddělení ŠD a získala tak, mimo jiné, i hlavní cenu v podobě výletu pro zúčastněné děti do LAMA CENTRA HÁDY v Brně. Na farmě se děti naučily mnoho zajímavého a zažily i dobrodružství v podobě hledání pokladu Inků. Byl to krásný zážitek a snad i motivace k další účasti ŠD ve výtvarných soutěžích...
 

HRY BEZ HRANIC

15. 6. 2016

Děti ze školní družiny prožily další zábavné odpoledne plné soutěží a her. „Hry bez hranic“ byly opravdu bez hranic a děti si je báječně užily.

 

                                                                                              Jitka Fialová


ŠKOLNÍ DRUŽINA MÁ TALENT

16. 3. 2016

 

V naší školní družině proběhla tato soutěž poprvé. Žáci se několik týdnů připravovali na to, jak vyniknout a dokázat, že něco dobře umí. Z každého oddělení jsme vybrali s dětskou porotou tři nejlepší jedince nebo skupinku. Na finále jsme se všichni sešli v očekávané odpoledne. Soutěž byla opravdu unikátní. Žáci s obdivem sledovali soutěžící spolužáky a bylo opravdu co vidět a slyšet. Děti předvedly tanec, gymnastiku, zpěv, bojová umění. Hodnocení prováděla porota a zvlášť diváci.

 

Výsledek hodnocení poroty:

 

1. místo – Izabela Nicod 1. B

 

1. místo – Denisa Jílková, Michaela Kadlecová, Anna Odstrčilová, Gabriela Slezová 3. B

 

2. místo – Hrubanová Anna 2. A

 

2. místo – Kadlecová Kristýna 1. A

 

3. místo -  Denis Dvorský, Matěj Řehulka 2. B

 

3. místo – Eliška Kozáková, Andrea Klabníková 3. A

 

Výsledek hodnocení diváků:

 

1. místo – Denis Dvorský, Matěj Řehulka 2. B

 

2. místo – Denisa Jílková, Anna Odstrčilová, Gabriela Slezová, Michaela Kadlecová

 

3. místo – Izabela Nicod 1. B

 

BLAHOPŘEJEME


Květoslava Klevetová
 

 

 

 

MUZICÍROVÁNÍ

18. 2. 2016

Malé hudební uskupení připravilo pro žáky naší školní družiny vynikající pěkné odpoledne s písničkami. Děti představení velmi zaujalo. S kapelou si většinu písniček zazpívaly.

Květoslava Klevetová

 

 

 

KARNEVAL

8. 2. 2016

Na měsíc plný zábavy jsme připravili pro žáky školní družiny karneval se spoustou zábavných soutěží, hudbou a tancem. Děti měly velmi vydařené masky a vyhodnotit tu nejlepší, bylo dost těžké.

Květoslava Klevetová

 

 

 

FINÁLE CELODRUŽINOVÉ SOUTĚŽE V PEXESU

 

27. 1. 2016

 

Do soutěže se zapojila celá družina. Nejdříve se soutěžilo v jednotlivých odděleních. Z každého byli vybráni tři nejlepší s velkým počtem bodů. Ve finále se všichni snažili zvítězit. První místo získal Daniel Žváček ze třídy 3. B. Druhé místo získala Adriana Vystavělová ze třídy 1. A. Třetí místo získal Dominik Janura ze třídy 1. B. Blahopřejeme.

Květoslava Klevetová


 

PŘEDVÁNOČNÍ POHÁDKOVÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

18. 12. 2015

 

Žáci třídy 6. A, 6. B připravili unikátní a zábavné divadelní představení pro školní družinu. Pohádky „ O princezně a pirátech“ nacvičili s paní učitelkou Alžbětou Krejčířovou. Velice děkujeme, bylo to opravdu vynikající.

Květoslava Klevetová

 

VÁNOČNÍ DÍLNY

16. 12. 2015

Ve všech odděleních připravily vychovatelky dětem zajímavou a pěknou pracovní činnost s vánočním námětem. Spokojené děti si odnesly spoustu pěkných výrobků na vánoční výzdobu domů.

Květoslava Klevetová

 

 

 

 

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ STRAVOVÁNÍ

 15. 12. 2015

 

Celý měsíc listopad probíhala soutěž mezi všemi odděleními školní družiny. Většina žáků se snažila dodržovat daná kritéria soutěže. Ve školní jídelně byla vidět nápadná změna v chování žáků při stolování. Dne 15. 12. 2015 proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěže v jídelně. První místo získali žáci třídy 1. B. Vychovatelky připravily žákům za odměnu vynikající pohoštění.

Květoslava KlevetováZDOBENÍ STROMEČKU

25. 11. 2015 

 

Žáci školní družiny se podíleli na vánoční výzdobě centra města Prostějov. Stromeček ozdobili žáci ze dvou oddělení. Krásné ozdoby vyrobili ve spolupráci s vychovatelkami v odpolední zájmové činnosti.Ozdoby byly velmi nápadité a dětem daly dosti práce. Největší odměnou byl krásný výsledek jejich snahy.

Květoslava Klevetová 


    


 


HALLOWEEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

26. 10. 2015

Odpoledne přilákaly čarodějnice a strašidlo další strašidla ke společným strašidelným soutěžím o sladké odměny. Soutěžilo se v lovu papírových pavouků, lehání upírů do hrobu s duchem, proplétání obručí, v odvážné stezce, udržení jablka, v tanci s balonky. Děti se kromě strašidelných soutěží vyřádily i při tanci. Před celou akcí se v družině pilně pracovalo. Malovali jsme duchy, dýně, pavouky v pavučině, aby to vypadalo opravdu karnevalově.

 

Květoslava Klevetová

 


 
PODZIMNÍ VÝSTAVKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Říjen 2015

Krásnou výstavku výrobků z podzimních přírodnin a jiných materiálů vyrobily děti společně s vychovatelkami. Denně láká všechny, co jdou kolem k prohlídce.

 

Květoslava Klevetová


 ČARODĚJNICKÝ REJ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

 

Vychovatelky čarodějky zpestřily odpoledne všem účastníkům zajímavými a zábavnými soutěžemi. Odměnou byla vždy malá sladkost. Školní družinou se proháněly čarodějnice a jiné příšery. Všechny děti s vychovatelkami se chtěly pochlubit svými maskami. Na závěr proškolené čarodějnické plémě dostalo výuční list.

 Květoslava Klevetová

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA PODZIM

 

Pěkných slunečných dnů jsme si užili i na podzim. Hodně času jsme strávili v parku a na Hloučele. Sbírali jsme různé přírodniny, kaštany, žaludy, šišky, listy. Přírodního materiálu žáci využili v pracovní a výtvarné činnosti v podobě koláží.  Paní vychovatelka Ludmila Navrátilová připravila s dětmi výstavku podzimáčků a dekorací z přírodnin.

 

                                                                                              Květoslava Klevetová

 

 

 

KORÁLKOVÁNÍ

 

Vychovatelky školní družiny seznámily děti s korálkováním. Není to koníček na chviličku.

Kdo to jednou zkusí, má o zábavu postaráno. Žáci vytvářejí vhodný dárek k narozeninám, svátku, či prostě jen tak pro radost. Fantazie je na žácích, vyrobí motýlka, andělíčka, kytičku.

                                                                                               Květoslava KlevetovaSOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO SNĚHULÁKA


Jak to vypadá, když je vše zaváté sněhem a je bílo? To si letos můžeme jen představovat.

Těšili jsme se na hry ve sněhu a stavění sněhuláků. Zima nám zatím sněhovou nadílku nepřinesla. Tak jsme ve školní družině připravili v lednu 2013 výtvarnou soutěž „ O nejlepšího sněhuláka“. Zapojila se většina dětí z celé školní družiny. Použili jsme různé techniky a materiály.

V 1. odd. na prvním místě se umístil Filip Dostál – 1. A. Ve 2. odd. na prvním místě se umístila Radka Fialová a Tereza Opavská – 3. A. Ve 3. odd. na prvním místě se umístil Adam Rýdl – 2. B. Ve 4. odd. na prvním místě se umístila Eliška Kaplová a Veronika Hanáčková – 2. A.

Za nejlepší práce dostaly děti sladkou odměnu.

                                                                                                  Květoslava Klevetová 

 

 

VÁNOČNÍ DÍLNY ŠD

 

Překvapili jsme netradičně 13. 12. 2013 děti. Projekt doplnil předvánoční atmosféru. Připravili jsme tvořivou zábavu pro všech 120 dětí ze školní družiny.

 

Pro děti jsme připravili  - vánoční přání, korálkovou vánoční hvězdu, andílka, zimní květy a kovovou ozdobu s korálky.

 

Děti si mohly projít všechna oddělení a vytvořit všechny práce.

 


                                                                               Květoslava Klevetová


PROŽITEK PODZIMU

 

Přišel podzim v plné síle. Pozvali jsme podzimní skřítky, kteří nás provedli do konce podzimu. Na vycházkách jsme sbírali podzimní přírodniny, využili jsme je při výtvarné a pracovní činnosti.

Výstavku podzimních dýní připravila vychovatelka L. Navrátilová.

Do soutěže – BARVY PODZIMU – pořádanou – SPORTCENTREM – DDM – PV jsme poslali podzimní skřítky ze školní družiny.

Z kroužku keramiky získali ve 3. Kategorii – 1. Místo – Ondřej Štafa a Nicol Hájková.

 

 

ČTEME DĚTEM

Naše školní družina se 2. 9. 2013 přihlásila do programu- CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM.

Předčítáme dětem při odpočinkové činnosti. U dětí se rozvíjí fantazie a představivost. Zvyšuje se zájem o četbu a půjčování knih v knihovně. Chodíme na besedy do městské dětské knihovny. Setkávali jsme se s dětmi, kterým se pusa nezastaví, přesto byl jejich projev obsahově chudý. Slovní zásoba se rozvíjí také četbou. Po předčítání si s dětmi povídáme a necháme je vyjádřit vlastní názor. Pro dítě je pohádka setkání s dobrem a zlem, děti tak poznávají důsledky jejich střetu.

Děti by měly mít doma knihovničku plnou zajímavých knížek, určitě nějakou ze zvědavosti otevřou.

 

                                                                                                Květoslava Klevetová

 

 

PTÁČCI NÁM VESELE LÉTAJÍ


Ve všech odděleních školní družiny jsme se dohodli pro společný námět na výzdobu prostor před školní družinou.

K motivaci jsme využili vycházky do přírody a obrázky ptáčků z knih.

Vydaření barevní ptáčci nám vesele létají před družinou.

 

 

 

JARO A LÉTO VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

 

Květiny nám v družině rozkvetly na oknech.

Do nich všechny děti postavily svoje kamarády.

Veselá výzdoba školy je tady.


ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

 

Předvánoční čas jsme si ve školní družině navodili pečením a zdobením perníčků. Vytvořili jsme andílky, čerty, sněhuláky a vločky. Svými výrobky jsme také přispěli na vánoční jarmark. Teď se už všichni těšíme na zimní radovánky na sněhu.
PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Ve vzdělávacím programu se snažíme o seznamování dětí s přírodou a světem kolem nás. Pozorujeme změny v přírodě a učíme se pojmenovat všechny přírodniny, které na vycházkách najdeme, nebo nasbíráme. Zábavnou formou prožíváme s dětmi podzimní období. Vyvrcholením byla společná tvůrčí práce všech oddělení školní družiny, výzdoba oken krásně zabarveným podzimním listím a poletujícími draky. Děti je namalovaly a vystřihly.
PRVŇÁCI A FAJN ZÁBAVA

Děti ze školní družiny při ZŠ a MŠ Prostějov Melantrichova již řadu let pravidelně na podzim a na jaře navštěvují dopravní hřiště. Dne 21. 9. 2012 nás přivítal sympatický p. Honza, který hned získal přízeň a zájem dětí. Seznámil je s dopravními předpisy, značkami a funkcí semaforu. Děti si nasadily ochranné přilby. Honza nabídl dětem různé šlapací káry, kola, koloběžky, ale i jiné atrakce – trampolínu, pískoviště. Mohli si zde zakoupit občerstvení. Prvňáci se rychle dokázali bez potíží na hřišti pohybovat. Děti získaly další zkušenosti a dovednosti malého cyklisty.


 

POSILUJEME V PŘÍRODĚ

Školní družina 1. B a 3. B využila pěkného počasí a dne 18. 9. 2012 s úsměvem a radostí trávila volný čas pohybovou aktivitou – zábavným posilováním. Děti si chtěly vyzkoušet vše.

 


 
 

Kalendář akcí

srpen 2019
Ne Po Út St Čt So
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31